אאא

מוקדם יותר היום (רביעי), פורסם ב'כיכר השבת', על כך שחסידי ברסלב זועמים ששוטרים אוקראיניים נכנסים לתוך ציון, כדי לבדוק דרכונים ותעודות. בשעה האחרונה, הורה המפקד לשוטרים - אל תכנסו.

הזעם שהתעורר בקרב חסידי ברסלב, בעקבות כניסתם של שוטרים לציון הקדוש של רבי נחמן, הביאה את מפקד המשטרה להוציא הודעה בקבוצת הטלגרם של 500 השוטרים הנמצאים אומן. בהודעה הוא הורה להם - לא להיכנס.

בתרגום חופשי מתוך ההודעה, כך אמר המפקד: "פנו אלי נציגים מהאיחוד בטענה ששוטרים בזמן התפילה בציון עורכים בדיקות מסמכים ומפריעים להתפלל".

"המקום נחשב קדוש לחסידי ברסלב והבדיקות מפריעים לרגשות העולים לרגל, מה שיכול לגרום לכאוס. אבקש לא לערוך בדיקות כאלו ואחרות במתחם הציון".

 השוטרים היום בציון

כזכור, מוקדם יותר היום, עסקן בכיר מחסידות ברסלב, ששוהה באומן מספר ימים, סיפר ל'כיכר השבת': "עד לאיפה האוקראיניים הגיעו? הם מתחילים לאבד צלם אנוש ולרמוס כל מוסכמה חברתית הכי בסיסית שאפשר, איפה שמענו שנכנסים שוטרים למקום קדוש, סתם להפריע?".

לדברי אותו גורם: "המשטרה האוקראינית, כבר הכריזה לפני כחודש שיתחמו את אזור הציון, כדי לדאוג שחסידי ברסלב לא יצאו לאזורים אחרים בעיר אומן".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"נכון לעכשיו, יש לפחות שוטרים הנמצאים באזור הציון באומן וצריך לזכור שבסך הכל יש רק כ-1,500 עד 2,000 חסידים - אף אחד לא יודע בדיוק כמה, כי אנשים לא מתקהלים בחוץ".

"היום בצהריים, הם החליטו להיכנס לתוך הציון, כדי לבדוק את הדרכונים ואת המסמכים של החסידים הנמצאים כעת באומן".

"מה שקורה זה שהם עוברים על החוק, כי הם חייבים לכבד מקום תפילה, במידה והם רוצים, החוק האוקראיני מאפשר לבדוק בכניסה לציון או מחוץ לציון".

אותו גורם מספר מה קרה: המשטרה הזרימה כוחות גדולים מאוד והם כבר עכשיו מתחילים באכיפה כבדה וחסרת פרופורציה בתוך הציון, והם עושים תשאול לאנשים בתוך הציון, למה", שואל אותם גורם בזעם.