אאא

הכנסת קרועה בין קואליציה לאופוזיציה, כשגם בתוך הממשלה חילוקי הדעות רבים, אבל שתי הצעות חוק חשובות קיבלו הערב (רביעי) תמיכה מכל סיעות הבית.

את ההצעות הגיש יושב ראש הקואליציה, חבר הכנסת מיקי זוהר, אחרי שזכה לחתימות של חברי כנסת מכל הסיעות במשכן, מה שמראה על הסיכוי הרב שתאושרנה. שתי ההצעות באות לסייע לעצמאים, שנפגעו אנושות ממשבר הקורונה.

ההצעה הראשונה מבקשת לפרוש רשת ביטחון לעצמאים שיקבלו דמי אבטלה, נושא שטרם טופל - שמונה חודשים לתוך המשבר הכלכלי החמור ביותר שידעה המדינה. על פי ההצעה, יוכל כל עצמאי להוציא תלוש שכר עבור עצמו, כפי שמקבל שכיר, וכך לקבל דמי אבטלה מן הביטוח הלאומי.

ההצעה השנייה נועדה לסייע לעצמאים המחזיקים כלי רכב, כך שישלמו פחות ופחות מס ככל שכלי הרכב ישן יותר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יושב ראש הקואליציה, חבר הכנסת מיקי זוהר, מסר: "איחדתי את כל חברי הכנסת, מהקואליציה ומהאופוזיציה, על מנת להיטיב עם מאות אלפי עצמאים ובעלי עסקים שמטה לחמם נפגע בעקבות המגיפה. אעמוד על כך שהצעות החוק הללו יאושרו במליאת הכנסת ויכנסו לתוקף בהקדם האפשרי".

ראש האופוזיציה, יאיר לפיד, תמך: "בנושא הסיוע לעסקים קטנים ולאזרחים אין ולא תהיה אופוזיציה וקואליציה. מקווה שנצליח להעביר את החוקים האלה במהירות".

אביר קארה, מייסד תנועת "אני שולמן", הביע סיפוק מהתמיכה חוצת המפלגות: "שמחנו לראות שעל הצעות החוק חתמו חברי כנסת מכל הקשת הפוליטית שהביעו מחויבות לציבור העצמאים. אנו רואים במשבר הזה הזדמנות לייצר תיקון עולם".